Руснакът Михаил Южни спечели турнира в Шенай (Индия) с награден фонд 436 хиляди долара.

На финала на надпреварата поставеният под номер 4 Южни разби водача в схемата и номер 2 в света Рафаел Надал (Испания) с 6:0, 6:1 само за 57 минути.

Южни, 19-и в ранглистата на АТП, изцяло доминираше. Той наниза 9 аса и спечели пет пъти сервиса на съперника си, а в същото време не даде нито една възможност за пробив на Надал.

Испанецът, трикратен победител от "Ролан Гарос", беше далеч от най-добрата си физическа форма, след като вчера той изигра четиричасов маратонски мач срещу сънародника си Карлос Моя.

При 1:4 във втория сет Надал поиска медицинско прекъсване, след което Южни спечели следващите два гейма, а с това и четвъртата титла в кариерата си.