Миналогодишният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 1,61 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Джокович победи трудно Маркос Багдатис от Кипър с 6:7(2), 6:3, 6:4 след 2:55 часа игра.

Багдатис пропиля аванс от сет и ранен пробив във втората част.

Джокович успя да стигне до обрат след решаващ пробив в третия гейм на третия сет.

Така той получава възможност за първи път в кариерата си да защити титла от турнира на АТП срещу Михаил Южни (Русия).

"Досега не съм успявал да защита титла и утре ще имам този шанс. Михаил играе много силно в Дубай. Ще видим какво ще се случи на финала", коментира сърбинът.

Номер 7 в схемата Южни се класира за втори път на финал на надпреварата след успех над Юрген Мелцер (Австрия) със 7:5, 7:6(4) за 2:13 часа.

27-годишният руснак, който загуби срещата за титлата от Роджър Федерер (Швейцария) през 2007 година, спаси сетбол в десетия гейм, след което проби и взе първия сет.

Във втората част двамата сервираха много добре и се стигна до тайбрек. Южний взе ранно предимство от 4:2 и не даде шансове на съперника си.