Михаил Южни спечели титлата от турнира от сериите АТР 500 във Валенсия, след като победи трикратния шампион и защитаващия титлата си от миналата година Давид Ферер с 6-3, 7-5 на финала.

Южни се представяше страхотно през тази седмица, но все пак бе аутсайдер срещу световния номер 3 във финала. Опитният руснак обаче продължи със силната си игра и проби четири пъти своя съперник, за да стигне до чист успех след час и 23 минути. Това е втори трофей за Южни през сезона след успеха му в Гщаад в края на юли.

Той се превърна и в четвъртия тенисист над 30 години, който печели повече от една титла през сезона, присъединявайки се към групата на Ферер, Федерер и Маю.

С успеха си Южни си осигури 500 точки за ранглистата и 360 хиляди евро от наградния фонд. След като не успя да защити точките си от миналата година, Ферер ще бъде изместен от третото място в световната ранглиста от Анди Мъри, докато Михаил Южни ще се изкачи със седем места до 14-та позиция. /БГНЕС