Французинът Юго Умбер ще играе за четвърта титла в кариерата си от световния тенис тур, след като победи италианеца Фабио Фонини с категоричното 6:0, 6:2 на турнира за мъже в Метц. Мачът приключи в рамките на едва 67 минути.

Умбер, поставен под номер 4, спечели титли в Антверп и Оукланд през 2020, а на следващата година триумфира и в Хале. Утре той ще срещне руснака Александър Шевченко, който достигна първи финал в кариерата си след 6:4, 6:4 срещу Пиер-Юг Ербер.

Умбер мина скоростно през мача срещу Фонини. Той записа три поредни пробива в първия сет и във втория направи още два в последните две подавания на Фонини. Французинът направи цели осем аса в едва седемте си сервис-гейма и конвертира 5/11 разигравания за пробив. Фонини не стигна до брейкбол.

25-годшиният Умбер е на 23-о място в световната ранглиста, а Шевченко е 63-и.

БТА / Автор: Ивайло Георгиев