Италианският суперталант Яник Синер постигна най-голямата победа в своята кариера и се класира за първи път на четвъртфинал в турнир от категория ATP 500. 18-годишният тенесист осъществи изненада в Ротердам, след като надигра четвъртия поставен Давид Гофен със 7-6(7) 7-5.

Шампионът от Next Gen ATP Finals контролираше повечето разигравания в мача с агресивни, плоски удари от основната линия, караше белгиецът да се защитава и показа добро ниво на начален удар, за да продължи напред срещу Пабло Кареньо Буста.

Гофен имаше два четвъртфинала до момента през 2020 – в Монпелие и на ATP Cup. В Ротердам той игра полуфинал през 2018 и финал година по-рано. Макар вчера да измъкна труден успех над Робин Хаасе, днес не успя да се пребори за победата срещу италианеца.

Активът на Синер от началото на сезона вече е 2-4. Той загуби в първите кръгове в Оукланд и Монпелие, както и във втори на Australian Open, но сега се върна на победния път по най-добрия начин.