Филип Колшрайбер от Германия се класира за финала на тенис турнира в Оукланд, след като елиминира Хуан Монако от Аржентина с 6:2, 6:1. В срещата за титлата той ще се срещне с Хуан Карлос Фереро, който пък се справи с французина Жюлиен Бенето с 6:3, 6:4.

Германецът Колшрайбер затвърди отличния си старт през този сезон, след като достигна и четвъртфинал в Доха (Катар). Днес срещу Монако той спечели първия сет за 36 минути, а втория само за 30. Той проби сервиса на аржентинеца в третия и в седмия гейм на първия сет, а след това във втория сет нямаше никакви проблеми.

Дълъг и изтощителен мач направиха Фереро и Бенето, като във втория сет испанецът спечели мача едва при четвъртия мач-пойнт.

Във финалната среща мотивацията за Колшрайбер ще е доста по-сериозна, който има досега едва една титла. Фереро, бивш номер 1 и победител в Ролан Гарос, може да вземе 13-ата си титла.