Матео Беретини се класира за втория кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 500, след като обърна на старта Кайл Едмънд – в отделните части 3-6, 6-3, 6-4 за малко над два часа игра.

Британецът започна по-силно срещата и след пробив в четвъртия гейм пое контрола върху събитията на корта, като в крайна сметка поведе в резултата. Поставеният под номер 3 в основната схема италианец обаче обърна двубоя в своя полза, като реализира по един брейк и в двата следващи сета – в осмия гейм на втората част и в третия на заключителната.

Така, полуфиналистът от Ю Ес Оупън ще се изправи срещу победителя от мача между първата ни ракета Григор Димитров и босненеца Дамир Джумхур, които следват в програмата на надпреварата в австрийската столица. Напред продължиха още Диего Шварцман и Мартон Фучович. /БГНЕС