Янаки Милев се класира за финала на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи седмия в схемата Резарт Цунгу (Черна гора) с 6:2, 6:4 за 85 минути.

Милев спечели пет поредни гейма в първия сет от 1:2 до 6:2. Във втората част той поведе с 5:3 и на собствен сервис затвори мача с 6:4. Това е четвърта поредна победа за него в турнира без загубен сет.

С успеха 18-годишния българин си осигури 8 точки за световната ранглиста и 1272 долара, а в спора за трофея той ще се изправи утре срещу поставеният под номер 1 Шон Куенин (Франция). Милев търси първа титла от сериите "Фючърс" в третия си финал поединично във веригата.  До момента той има два загубени финала на други турнири в Анталия.