Защитаващият титлата си шотландец Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира по тенис в катарската столица Доха с награден фонд 1,11 милиона долара.

Третият поставен Мъри победи Сергей Стаховски от Украйна с 6:4, 6:2 за 76 минути. Британецът имаше известни трудности само в началото, но след 4:4 спечели седем поредни гейма, с което предреши крайния изход от двубоя.

За място на финала Мъри ще се изправи срещу номер две в световната ранглиста Роджър Федерер от Швейцария. Шампионът от 2005 и 2006 година Федерер победи осмия в схемата Филип Колшрайбер от Германия с 6:2, 7:6(6)

Номер едно в света Рафаел Надал вече отпадна на четвъртфиналите. Надал загуби с 4:6, 4:6 от французина Гаел Монфис след 89 минути игра. Поставеният под номер 5 Монфис, участващ в надпреварата с уайлд кард, изигра отличен мач и постигна първа победа в кариерата си над испанеца.

За място на финала французинтът ще се изправи срещу четвъртия поставен – американецът Анди Родик който по-рано днес записа 13 аса и разби румънеца Виктор Ханеску с 6:2, 6:3 са 67 минути.