Защитаващият титлата си Холгер Руне се класира за финала на турнира по тенис на клей от сериите АТП 250 в Мюнхен (Германия) с награден фонд 562 815 евро.

Поставеният под номер 1 в схемата датчанин победи австралиеца Кристофър О'Конъл с 6:3, 6:2 за 79 минути.

Руне, който спечели титлата титла в кариерата си тук през миналата година, направи три пробива, за да стигне до успеха. Той записа осма поредна победа на турнира в германския град.

"Беше много добро начало на сезона на клей за мен и да продължа тук, в Мюнхен, означава много. Имам специални спомени от този град и се вълнувам за утре", каза датчанинът.

На финала Руне ще играе с четвъртия поставен в схемата нидерланец Ботик ван де Зандсхулп, който елиминира номер 2 Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 7:6(2) за 1:49 час.

Ван де Зандсхулп направи един пробив по пътя си към успеха в първия сет, а в тайбрека на втория доминираше и без проблеми затвори мача. /БТА