Лейтън Хюит победи Гилермо Гарсия – Лопес с 6-3, 6-4 и се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Хюстън с награден фонд 500 000 долара. Австралиецът можеше да спечели мача още в осмия гейм на втория сет, но беше пробит. В десетия гейм той пропиля три мачбола, преди да запише победа №497 в кариерата си.

Другите трима полуфиналисти имат общо 122 победи в мъжки тенис турнири на Асоциацията (АТР). Съперник на Хюит в предпоследната фаза ще бъде руснака Евгени Корольов, който отстрани Гилермо Каняс в три сета 2-6, 6-3, 6-4. Преди мача си с Корольов, южноамериканецът изхвърли от надпреварата двама представители на домакините от САЩ - поставения под №1 Джеймс Блейк и Тейлър Дент.

В другия полуфинал в Хюстън ще се срещнат местния Уейн Одесник и немеца Бьорн Фау. Одесник стигна до полуфиналите, след като се наложи над Джон Айснър със 7-5, 3-6, 7-6 (7-5), докато Фау също отстрани свой сънародник - Томи Хаас с 6-3, 3-6, 6-3.

Бившият №1 в света Хюит, който сега е едва 88-и в класацията, ще се опита да достигне първия си финал след своя успех в Лас Вегас през 2007 г.