Бившият номер 1 в мъжкия тенис Лейтън Хюит (Австралия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис „БМВ Оупън” в Мюнхен с награден фонд 450 хиляди евро.

Хюит загуби в драматичен мач от поставения под номер 4 Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 3:6, 6:7(4) след 2:18 часа игра.

Така Бердих се класира за втори полуфинал в баварската столица след 2007 година, в който ще се изправи срещу Жереми Шарди (Франция).

Шарди също навакса сет дефицит и надделя над номер 2 в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 3:6, 7:5, 6:4 след 1:58 час. Представителят на домакините Даниел Брандс се класира за полуфиналите на турнир на АТП за първи път в кариерата си, след като съперникът му Потито Стараче от Италия се отказа при 4:6, 1:1 заради травма в дясното бедро. 141-ият в света Брандс ще се изправи срещу руснака Михаил Южний за място на финала. Южний наниза 10 аса и надделя за 2:17 часа над седмия Пол-Анри Матийо (Франция) с 7:5, 3:6, 6:3.