Австралийският тенисист Лейтън Хюит се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия, след като победи в пет сетов трилър 4:6, 7:5, 7:5, 6:7, 6:3 кипъреца Маркос Багдатис

Срещата ще се запомни с това, че започна малко след полунощ австралийско време и завърши в 4:33 сутринта.

Хюит загуби първия сет, след като загуби подаването си при 4:4 и позволи на Багдатис да сервира за спечелването му, а кипърецът не пропусна шанса, който получи.

В следващите два сета Лейтън Хюит успяваше в последния момент да пробие Маркос Багдатис и спечели със 7:5 и отново 7:5.

Четвъртият сет се разви много драматично за Хюит, който поведе с 5:1 гейма, но Багдатис успя да направи истински подвиг и спечели сета със 7:6 след тайбрек 7:5 точки.

В петия решителен сет Хюит проби сервиса на Багдатис при 2:2 и поведе с 3:2, след което затвърди пробива и дръпна с 4:2 гейма. При 5:3 Багдатис сервираше за оставане в мача, но Лейтън Хюит успя да го пробие за втори път в сета и по този начин се поздрави с победата.