Бившият шампион от "Уимбълдън" Лейтън Хюит губеше с 0:2 сета, за да стигне до обрат и да се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

Хюит победи номер 23 Радек Щепанек с 4:6, 2:6, 6:1, 6:2, 6:2. В третия сет срещата бе прекъсната поради дъжд. След като допусна четири пробива в първите два сета и спечели шест гейма, Хюит бе безапелационен след това. Той загуби само пет гейма и лесно стигна до победата. В четвъртия сет Щапанек се оплака от болки в лявото коляно.

На четвъртфиналите съперник на Хюит ще бъде победителя от мача между Томаш Бердих (Чехия) и номер 6 Анди Родик (САЩ). Иво Карлович (Хърватия) направи само един пробив, но цели 35 аса при победата си над номер 7 в схемата Фернандо Вердаско (Испания) със 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 6:3, 7:6 (11:9). Така хърватинът, 22-ри поставен, за пръв път ще играе на четвъртфинал на турнир от Големия Шлем.

След като си размениха по един спечелен сет след тайбрек Карлович направи пробив в осмия гейм на третия сет, а в четвъртия спечели трудно тайбрека с 11:9. В следващия кръг съперник на Карлович ще бъде световния номер 2 Роджър Федерер (Швейцария).

Победа постигна и Хуан Карлос Фереро (Испания), който отстрани номер 8 Жил Симон (Франция) със 7:6 (7:4), 6:3, 6:2. В следващата фаза Фереро излиза срещу победителя от срещата между номер 3 Анди Мъри (Великобритания) и номер 19 Станислас Вавринка (Швейцария).