Англичанинът Тим Хенман победи Карлос Моя с 6:3, 1:6, 5:7, 6:2, 13:11 в мач от първия кръг на третия турнир от Големия шлем – Уимбълдън. Двубоят се игра в два последователни дни и продължи общо 4 часа и 11 минути.

Надеждата на домакините пропусна да завърши мача още в понеделник, след като пропиля 4 мачпойнта при 5:4 в петия сет. Испанецът Моя, който е поставен под номер 25 в схемата на турнира, обаче успя да изравни резултата, след което мачът бе прекъснат заради слабо осветление.

Съперниците продължиха срещата днес следобед и печелеха безупречно геймовете, в които сервираха, като не се виждаше кога някой от двамата ще успее да постигне пробив. Все пак, Хенман, подкрепян от публиката на централния корт, започна да поставя Моя под напрежение и в крайна сметка успя да затвори мача с 13:11 гейма в последния сет.

В следващия кръг Хенман ще се изправи срещу друг испанец. Това е Фелисиано Лопес, който победи Джошуа Гуудал от Великобритания с 6:1, 6:4, 6:4.