Карен Хачанов се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим след победа в три сета 6-3, 6-7(1), 6-3 над представителя на домакините Лоренцо Сонего. Хачанов, №11 в схемата, надделя след близо 2 часа и 30 минути битка, въпреки че неговият опонент пласира 12 аса в мача. В следващия кръг руснакът ще играе срещу Роберто Баутиста Агут.

Марко Чекинато също записа успех в три сета на старта на надпреварата. №16 осъществи обрат над младока Алекс Де Минор - 4-6. 6-3, 6-1 за 2 часа и 11 минути. Чекинато направи 7 пробива в подаването на своя съперник, като загуби своя сервис четири пъти.

Гаел Монфис отпадна от турнира рано-рано. Атрактивният французин спечели само четири гейма срещу квалификанта от Испания Алберт Рамос Винолас - 3-6, 1-6 за само 1 час на корта. /БГНЕС