Представителят на домакините Томи Хаас спечели за втори път турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 750 хиляди евро.

Участващият с "уайлд кард" Хаас победи на финала поставения под номер 2 Роджър Федерер (Швейцария) със 7:6(5), 6:4 за 95 минути.

34-годишният Хаас, който е 87-и в света в момента, заслужи 13-а титла в кариерата си и първа от 2009 година насам, когато триумфира за последно именно в Хале.

Двубоят започна добре за петкратния шампион Федерер, който игра за седми път на финал в надпреварата. След ранен пробив швейцарецът поведе с 3:1. Хаас обаче бързо изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него представителят на домакините поведе с 4:2 точки и не допусна обрат.

Вторият сет вървеше равностойно, но в деветия гейм германецът реализира единствения пробив, след което затвори мача при собственото си подаване.