Томи Хаас се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ след като в невероятен мач отстрани с 3:2 сета (4:6, 6:4, 6:0, 7:6) представителя на домакините Джеймс Блейк. Двамата направиха голямо зрелище.

Първият сет бе спечелен от Блейк с 6:4 гейма, но германецът спечели втория със същия резултат. Американецът отново дръпна със сет напред, след като спечели с 6:3 в третия. В четвъртия Хаас не даде никакъв шанс на Джеймс в четвъртия сет и го взе с 6:0.

В петия сет двамата направиха голямо шоу за 23 хилядите зрители, които ги наблюдаваха на централния корт "Артър Аш". В тайбрека все пак нервите на Томи Хаас се оказаха по-здрави и той го спечели със 7:4 точки.

В следващия кръг германецът ще се изправи срещу победителя от двойката между Николай Давиденко и Хьонг Тайк Лий.