Първата ракета на България Григор Димитров допусна загуба от узбекистанеца Денис Истомин в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" във френския град Безансон с награден фонд 106500 евро и гостоприемство.

Българинът, който участва в надпреварата с „уайлд кард” отстъпи с 1:2 сета (6:3; 2;6; 6:7 (3))

Димитров спечели лесно първия сет в мача, надигравайки тотално своя противник, който е поставен под номер 3 в схемата на турнира, с 6:3 гейма.

През втората част ролите се размениха, а в решителния трети сет се стигна до тайбрек, който бе спечелен от Истомин.

Във втория кръг успекистанският тенисист, който заема 98-мо място в световната ранглиста, ще срещне победителя от двойката Жулиен Жанпиер и Едуар Роже-Васлен.