Най-добрият български тенисист Григор Димитров преодоля квалификациите на турнира в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 1 619 500 долара.

Поставеният под номер 3 Димитров не допусна пробив и победи участващия с "уайлд кард" Рик Де Вьост (Южна Африка) с 6:1, 7:6(7:3) за 77 минути и се класира в основната схема на надпреварата.

84-ият в света хасковлия нямаше особени проблеми в първия сет, който взе само за 21 минути, след като спечели последните пет гейма в него.

Във втората част 30-годишният южноафриканец, 162-и в класацията на АТП, заигра по-добре и при 6:5 дори имаше два поредни сетбола при сервис на българина, но не успя да ги реализира. След 3:3 точки в последвалия тайбрек 19-годишният българин спечели четири поредни разигравания, а с това и мача.

Така Димитров си гарантира 20 точки за световната ранглиста и 11000 долара и очаква жребия за основната схема по-късно днес, за да разбере съперника си в първия кръг.