Най-добрият български тенисист Григор Димитров е доволен от старта на участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид.

Поставеният под номер 10 Димитров по-рано днес елиминира в първия кръг Доналд Йънг (САЩ) с 6:4, 3:0 и отказване на американеца заради болки в кръста след 57 минути на корта.

"Изиграх добър мач, въпреки че бях малко колеблив в първите няколко гейма", коментира 23-годишният хасковлия. Следващият съперник на българина ще бъде 31-ият в света Фабио Фонини (Италия). Двамата играха за последно в средата на миналия месец, когато Димитров триумфира с 6:3, 6:4 на клей на турнира "Мастърс" в Монте Карло.

Преди това те имаха по една разменена победа на твърди кортове през 2013 година. Фонини спечели с 6:3, 6:1 в Сидни, а Димитров би с 6:3, 5:7, 6:2 в Париж. "Срещу Фабио винаги трябва да бъдеш готов на всичко, всеки знае това. Тук съм, за да играя добър тенис и се надявам да успея да отговоря добре на това, което той ще ми предложи", каза още българинът. /БТА