След повече от година, в която не игра тенис, Стан Вавринка загуби още в първия кръг на турнира Чалънджър в Марбея от шведа Елиас Имер с 2:6, 4:6 в мач, продължил 1:33 часа.

37-годишният швейцарец, който е бивш номер 3 в световната ранглиста, не бе играл от началото на месец март 2021 година, когато загуби от Лойд Харис в Доха, и в момента е под номер 232 в ранглистата на АТП. Той много дълго време се възстановява от контузия на левия крак, която го мъчи още от 2019 година.

На червените кортове в Марбея си личеше, че на Вавринка му липсва игрови ритъм, като той бързо изостана в първия сет с 0:3, но освободен от напрежението да гони резултат, швейцарецът успя да направи някои добри ретури.

Във втория сет Стан Вавринка се възползва от спад при Имер и направи два пробива, за да поведе с 4:1, но след това му попречиха липсата на практика, както и многото непредизвикани грешки, като шведът, който е под номер 131 в света, спечели 5 поредни гейма за крайната победа.