Давид Гофен се класира за първи път в своята кариера на финал в Хале, след като надигра намиращия се в отлична форма Матео Беретини в два сета – в отделните части 7-6 (4), 6-3. Първият сет премина без пробиви и след надмощието на сервиращите, логично се достигна до тайбрек.

В него играта отново бе равностойна, но от 4-3 в своя полза, италианецът така и не записа повече точка и белгийският му опонент дръпна в резултата. Втората част бе решена от един-единствен пробив, дошъл в осмия гейм на мача, след който Гофен сервира успешно за мача. По този начин той спря серията от осем последователни победи на Беретини, който миналата седмица завоюва титлата на турнира в Щутгарт.

Това е първият му финал в германския град и първи в турнир от календара на ATP след заключителния Мастърс на осемте най-добри през 2017, когато той бе победен от Григор Димитров. Негов съперник в утрешния спор за титлата ще бъде победителят измежду деветкратния шампион в надпреварата Роджър Федерер и Пиер-Юг Ербер. /БГНЕС