Шампионът от 2014 година Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Маракеш (Мароко) с награден фонд 463520 евро.
Надпреварата се премести от тази година в Маракеш, а преди това се провеждаше в Казабланка.

Гарсия-Лопес, който е водач в основната схема, победи сънародника си Николас Алмагро с 1:6, 6:3, 6:4 за 2:08 часа.

Алмагро направи два пробива в първия сет, но номер 1 в схемата изравни резултата, след като взе веднъж подаването на съперника си.
Алмагро завърши мача с 11 аса, но в решителния трети сет допусна нов пробив и загуби двубоя.

На четвъртфиналите Гарсия-Лопес ще играе срещу осминия поставен Иржи Весели от Чехия, който наниза 15 аса при победата си над квалификанта Никола Мектич (Хърватия) с 6:7(4), 6:3, 7:6(5) за 3:01 часа.

Номер 7 Пабло Карено (Испания) отстрани Денис Истомин (Узбекистан) с 6:3, 7:6(5).