Французинът Гаел Монфис спечели за втора поредна година титлата на турнира по тенис в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2,155 милиона евро.

Поставеният под номер 3 Монфис победи на финала канадския тинейджър Феликс Оже-Алиасим с 6:2, 6:4 за 86 минути. Французинът направи два пробива в първия сет, а във втория поведе с 5:1. При 5:3 Монфис пропиля четири мачбола и загуби подаването си. Все пак той затвори срещата в десетия гейм с петия си мачбол. 33-годишният Монфис е първият тенисист след Робин Сьодерлинг през 2011 година, който защитава титлата си в турнира.

От 2016 година насам французинът има 14 победи в 15 мача в Ротердам. Единствената загубена от него среща е на финала през 2016 година от Мартин Клижан. За французина това е втора титла за сезона и общо десети трофей в турнири на АТП след изиграни общо 31 финала.