Французинът Адриан Манарино се класира за втора поредна година за финала на турнира за купата на Кремъл в руската столица Москва с награден фонд 840 130 долара. Поставеният под номер 7 Манарино реализира ранни пробиви и в двата сета при победата над италианеца Андреас Сепи с 6:3, 6:4.

Французинът през миналия сезон загуби мача за трофея от руснака Карен Хачанов, а утре ще се изправи за титлата срещу друг представител на домакините Андрей Рубльов.

Шестият поставен Рубльов елиминира номер 3 Марин Чилич (Хърватия) със 7:5, 6:4, след като навакса изоставане от 3:5 гейма в първия сет. Манарино и Рубльов търсят втора титла в кариерата си.

Французинът, който ще играе трети финал за сезона, взе първия си трофей през юни в Хертогенбош. Руснакът пък спечели единствената си титла през 2017 година в Умаг, а през настоящата кампания стигна и до финал в Хамбург. /БТА