Представителят на домакините Флориан Майер триумфира на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1,7 милиона евро. Той победи на финала сънародника си Александър Зверев с 6:2, 5:7, 6:3 след почти два часа игра.

32-годишният Майер, 192-и в световната ранглиста в момента, взе четири поредни гейма, за да спечели първия сет. Във втората част Зверев пропиля ранен пробив аванс, но в 11-ия гейм отново спечели подаването на съперника и това се оказа решаващо.

В решителния трети сет бившият номер 18 в света Майер поведе с 5:2 и запази преднината си за да триумфира за втори път в турнирите на АТП след Букурещ през 2013 година. 19-годишният Зверев загуби и втория си финал през този сезон и все още очаква първи трофей.