Швейцарецът Станислас Вавринка победи Фернандо Гонсалес (Чили) със 7:6(3), 6:7(1), 6:4 на полуфиналите на демонстративния турнир по тенис "Куйонг Класик".

23-годишният Вавринка ще срещне в спор за трофея сънародника си и номер 2 в света Роджър Федерер, който вчера се наложи над испанеца Фернандо Вердаско също в три сета в другия полуфинала в Австралия.

Вавринка, който заедно с Федерер спечели олимпийската титла на двойки в Пекин през август, взе първия сет след тайбрек.

Гонсалес, финалист от Откритото първенство на Австралия през 2007 година, изравни резултата също след тайбрек във втория сет.

Двамата сервираха стабилно в третата част, но в десетия гейм Вавринка реализира решаващия пробив, с който се осигури победата за малко повече от два часа.

"На финала ще бъде много тежко, защото трябва да се изправя срещу един от най-добрите тенисисти за всички времена. Очаквам мача с нетърпение. Все пак не е най-важното да победя Роджър в демонстративен мач", каза Вавринка.