Номер 1 в световния мъжки тенис Роджър Федерер с лекота се класира за четвъртфиналите на турнира в Базел. Швейцарецът зарадва своите сънародници с класен тенис и победа с 6:1, 6:4 над аржентинеца Хуан дел Потро.

Федерер, който в първия кръг се измъчи с германеца Михаел Берер, този път не даде никакъв шанс на своя съперник. Швейцарецът поведе с 5:0 в първия сет и едва тогава даде един гейм на 19-годишния си опонент.

Роже допусна пробив на сервиса си в началото на втория сет, но бързо се поправи и без проблеми спечели втората част с 6:4.

На четвъртфиналите защитаващият титлата си от турнира в Базел Федерер ще срещне германеца Никола Кифер, надиграл в друга среща от втория кръг Щефан Кубек (Австрия) с 6:3, 6:2.