Трикратният финалист и номер две в света Роджър Федерер от Швейцария записа трудна победа във втория кръг на Открито първенство на Франция по тенис.

27-годишният Федерер победи Хосе Акасусо от Аржентина със 7:6 (10:8), 5:7, 7:6 (7:2), 6:2 за 3:25 часа игра.

В третия кръг бившият номер едно в света ще срещне победителя от двубоя между номер 32 Пол-Анри Матийо (Франция) и Пабло Андухар (Испания).

Швейцарецът спечели изключително трудно първия сет със 7:6 и 10:8 в тайбрека след 66 минути. Акасусо, 45-ти в световната ранглиста, направи късен пробив във втория сет, който спечели със 7:5 след 54 минути. В третата част аржентинецът бе повече от убедителен. Той направи два пробива и поведе с 4:0, преди Федерер да вземе един гейм и да сложи край на серията му от седем поредни гейма. След това Акасусо получи травма на глезена, а Федерер подобри играта си. След като губеше с 1:5 бившият номер едно в света спечели пет поредни гейма, поведе с 6:5, след което съперника му изравни. В тайбрека Федерер бе изключително убедителен и спечели със 7:2 след близо 3 часа игра. В четвъртия сет швейцарецът бе убедителен, направи три пробива и спечели с 6:2 след 30 минути.

В другите срещи номер 5 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) победи Виктор Троицки (Сърбия) с 6:3, 7:5, 6:0, 10-ият Николай Давиденко (Русия) се наложи над Диего Хунгуейра (Аржентина) с 4:6, 6:3, 6:0, 6:2, Максимо Гонсалес (Аржентина) се справи с Андреас Сепи (Италия) с 7:6 (8), 6:3, 6:3, Жереми Шарди (Франция) отстрани Симоне Болели ((Италия) с 6:2, 6:3, 4:6, 4:6, 6:1, а номер 16 Томи Робредо (Испания) се наложи над Даниел Химено (Испания) с 6:4, 6:4, 6:3.