Испанецът Давид Ферер отпадна за втора поредна седмица в първия кръг на турнир на АТП. Поставеният под номер 3 тенисист загуби с 4:6, 6:7 за 1:40 час от аржентинеца Аугустин Калери на старта на основната схема в швейцарския град Базел 850250 евро.

Испанецът, който през тази седмица се изкачи до рекордното в кариерата си шесто място в световната ранглиста, отпадна и в първия кръг на Мастърса в Мадрид миналата седмица.

Седмият поставен Хуан Игнасио Чела (Аржентина) също напусна рано борбата след поражение с 3:6, 4:6 от австриеца Щефан Коубек.

Защитаващият титлата си представител на домакините Роджър Федерер се измъчи в първия кръг срещу германеца Михаел Берер.

Номер 1 в света все пак стигна до успеха с 6:1, 3:6, 6:3 за 1:28 час.След като си размениха по един сет, Федерер, който наниза 11 аса в мача, направи решаващия пробив в шестия гейм на третата част, за да сломи съпротивата на Берер.