Световният номер едно Роджър Федерер представи поредната сравнително слаба продукция, но все пак успя да стигне четвъртфинал на турнира от сериите Мастърс в Синсинати. Швейцарецът победи Николас Алмагро с 6:3, 3:6, 6:2 само за час и 21 минути въпреки трите сета. Краткото игрово време бе логично, тъй като почти нямаше продължителни разигравания. Във втория сет Алмагро успя да пробие Федерер при 4:3 за испанеца, след две двойни грешки на швейцареца и все шестия гейм на нула за да стигне до решителната трета част.

Федерер ще се изправи срещу Лейтън Хюит в следващия кръг, като австралиецът набира скорост и може да причини поредното разочарование за първата ракета на планетата.

В друг мач от нощта, Джеймс Блейк надигра Сам Керей след 5:7, 6:4, 6:4, докато Николай Давиденко продължи след отказване на Давид Ферер при 6:2, 3:0 за руснака.