Ракета номер 1 света Роже Федерер е на път да подобри рекорда на Джон Макенроу за последователни победи в турнири от Големия шлем без загубен сет.

С днешната си победа на Ролан Гарос над Михаил Южни швейцарецът изравни постижението на легендарния тенисист от 1984 година от 11 чисти мача.

Американецът направи тази серия преди 23 години в рамките на втория кръг на Уимбълдън и четвъртфиналите на US Open. От своя страна Федерер стартира на Откритото на Австралия и продължава към четвъртфиналите на Ролан Гарос.

След поредната си победа Роже Федерер се класира за четвъртфиналите на във Франция. Тенисист номер 1 отстрани по пътя си към титлата поставения под номер 13 в схемата на турнира Михаил Южни със 7:6 (7:3), 6:4, 6:4.

В следващият етап от надпреварата швейцарецът ще се изправи срещу Томи Робредо. На осминафиналите испанецът се наложи над Филипо Воландри от Италия с 6-2, 7-5, 6-1.

Това бе 10-та среща между Роже Федерер и руския тенисист, като швейцарецът не е допускал поражение до момента от Южни.