Осемкратният шампион Роджър Федерер се класира за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1.966 милиона евро.

Поставеният под номер 1 Федерер се наложи над руснака Карен Хачанов с 6:4, 7:6(5) за 85 минути.

Сред размяна на ранни пробиви швейцарецът поведе с 3:1 и запази преднината си до края на първия сет.

Във втората част Федерер проби за 5:4 и сервираше за мача, но Хачанов върна пробива. Така се стигна до тайбрек, в който швейцарецът на два пъти повеждаше с мини-пробив, но руснакът успяваше да изравни. При 5:5 точки Федерер взе две поредни разигравания, а с това и мача.

Така на финала той очаква победителя от двубоя между представителя на домакините и миналогодишен финалист Александър Зверев и Ришар Гаске (Франция).