Трикратният финалист Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3830295 евро.

Поставеният под номер 2 Федерер победи шестия в схемата Томаш Бердих с 6:3, 6:3 за 66 минути. Швейцарецът допусна пробив за 2:3, но след това направи серия от четири поредни гейма, за да спечели първия сет.

Втората част вървеше равностойно до 3:3, след което Федерер отново показа изключителна класа и с още два пробива затвори мача.

За място на финала той ще срещне победителя от двубоя между седемкратния шампион Рафаел Надал и друг швейцарец Стан Вавринка.

Поставеният под номер 7 Давид Ферер също си осигури място в топ 4 на турнира след труден успех над белгиеца Давид Гофен с 6:2, 4:6, 6:3 след малко повече от два часа игра.

Финалистът от 2010 година Ферер очаква спечелилия четвъртфинала между защитаващия титлата си и номер 1 в света Новак Джокович и Кей Нишикори./БТА