Номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

26-годишният Федерер, шампион в последните пет издания на турнира, се наложи над 20-ия поставен Лейтън Хюит (Австралия) със 7:6(7), 6:2, 6:4 за 1:49 часа.

Така швейцарецът записа 63-а последователна победа на трева и 39-а поредна на „Уимбълдън”, където има само 8 загубени сета от 122 изиграни от 2003 година насам.

Федерер наниза 21 аса в мача срещу 27-годишния Хюит, шампион на турнира от 2002 година.

Той не допусна нито един пробив през целия мач, макар че трябваше да отразява осем възможности на австралиеца за това.

Първият сет беше равностоен и премина без пробиви. Швейцарецът контролираше тайбрека, но успя да го спечели с 9:7 точки при едва четвъртата си възможност.

Номер 1 в света показа фантастична игра в началото на втората част и след два бързи пробива само за 14 минути поведе с 4:0, което се оказа решаващо за изхода на сета. С единствен пробив в третия гейм на третата част Федерер взе предимство, което не изпусна до края.

В женската схема Серена Уилямс (САЩ) се класира без проблеми за четвъртфиналите след успех с 6:3, 6:3 над сънародничката си Бетани Матек.

Уилямс, шампионка през 2002 и 2003 година, пласира шест аса и стигна до успеха за 69 минути без да допусне пробив.