Номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на международния тенистурнир от сериите Мастърс в Монте Карло с награден фонд 2,27 милиона евро след победа над Гаел Монфис (Франция) с 6:3, 6:4 за час и 11 минути игра.

Така Федерер спечели 20-ия си мач срещу представител на Франция, а от 2003-та година насам той има общо 34 победи срещу само едно поражение – от Ришар Гаске преди три години.

Трикратният шампион и номер 2 в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) спечели лесно срещу своя сънародник и двукратен носител на трофея Хуан Карлос Фереро с 6:4, 6:1 след пет пробива, 1:46 часа игра и също продължава напред.

В спор за място на финала Надал, който миналата година стана шампион тук, ще срещне номер 5 в схемата Давид Ферер (Испания), който се наложи над Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:4, 6:0 за час и 7 минути игра, след като направи шест пробива.

Надал има едва три загуби и 108 победи на червена настилка от 2005-та година насам. Срещу Ферер той е спечелил последните 27 поредни срещи.

В другите срещи Игор Андреев (Русия) се наложи трудно над Николас Алмагро (Испания) със 7:5, 4:6, 6:4 след два часа и половина игра, а номер 4 Николай Давиденко (Русия) победи 16-я поставен Филип Колшрайбер (Германия) с 3:6, 7:5, 6:2 след повече от два часа игра.