Първата ракета в света Роджър Федерер навакса сет пасив и стигна до успеха над испанеца Алберт Монтанес с 6:7(5), 6:1, 6:0, 6:4 във втория кръг на Откритото първенство на Франция.

Двубоят се игра при тежки условия, като дори бе прекъснат за 90 минути заради дъжда над Париж.

Монтанес, номер 60 в световната ранглиста, се настрои по-бързо към трудните условия и дори дръзна да спечели първия сет след тайбрек със 7:5.

Около час след началото на мача Федерер се приспособи към игрището и бе безпощаден в следващите три части, които спечели с 6:1, 6:0, 6:4.

„Условията за игра бяха доста трудни, валеше доста. Съперникът ми изигра добър мач. Но след като бях на ръба, се отпуснах и заиграх по-добре. Това беше отличен тест”, каза Федерер.

В третия кръг номер 1 в света ще срещне хърватина Марио Анчич. Все още съществува вариант за изцяло швейцарски четвъртфинал, след като другият представител на Швейцария Станислас Вавринка продължава напред след победа над Марин Чилич (Хърватия) със 7:6, 7:6, 6:1.