Първите трима поставени в основната схема на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал - Роджър Федерер, Рафаел Надал и Новак Джокович, продължават с убедителното си представяне, след като постигнаха победи и в третия кръг на надпреварата.

Световният номер едно Роджър Федерер не даде шанс на изненадата на турнира Фабио Фонини, след като го победи в два сета - 6:1 6:1 само за 45 минути.

В четвъртфиналната фаза Федерер среща австралиеца Лейтън Хюит, който надделя трудно в три сета над Доминик Хърбати с 6:7, 7:6, 7:5.

Рафаел Надал също имаше тежък мач срещу голямата надежда на френския тенис Пол-Анри Матийо, но все пак го надигра с 3:6 6:3 6:2. Надал обаче чака по-лек съперник на четвъртфинал - Франк Данчевич от Канада, надиграл испанеца Фернандо Вердаско с 4:6 6:4 6:3.

Най-интересният четвъртфинал ще противопостави Новак Джокови и Анди Родик. Двамата се справиха с лекота със съперниците си в третия кръг.

Джокович надигра Давид Налбандиян с 6:2 6:3, а Родик победи без напрежение Маркос Багдатис с 6:2 6:3.