Френският ветеран Фабрис Санторо спечели титлата на турнира по тенис на трева в Нюпорт (САЩ) с награден фонд 385 хиляди долара. 35-годишният Санторо победи на финала участващия с "уайлд кард" Пракаш Амритрадж (Индия) с 6:3, 7:5 за 75 минути, информира БТА.

Поставеният под номер 2 французин реализира решаващия пробив в четвъртия гейм на първия сет, който спечели с 6:3.

Вторият сет вървеше равностойно до 5:5, след което 57-ият в света Санторо проби и сервира успешно за мача, за да вземе шестата титла в кариерата си.

24-годишният Амритрадж, 305-и в класацията на АТП, не успя да стигне до трофея пред погледа на баща си Виджай, трикратен първенец тук.

Ако Пракаш беше печелил финала, то с Виджай щяха да станат втората двойка баща и син след Тейлър и Фил Дент, които печелят титли от турнири от веригата на АТП.