Дамир Джумхур се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Анталия, след като надигра трудно участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Алтъг Челикбилек – в отделните части 6-3, 4-6, 6-3 след около два часа игра.

В първия сет шампионът от миналата година тръгна отлично след два пробива и комфортното 6-3, но се успокои прекалено много във втората част. Там по-непретенциозният му съперник дочака своя момент в седмия гейм и реализира решителен пробив, а впоследствие вкара мача в заключителна трета част.

В нея ролите се размениха, като босненецът показа по-голямата си класа и след пробив в гейм номер 8, сервира успешно за край на мача. В спор за място на полуфиналите той ще се изправи срещу Джордан Томпсън, който се справи в два сета с Брадли Клан. Място на четвъртфиналите си осигуриха още Лоренцо Сонего, Кевин Кравиц и финалистът от предишните две издания на турнира в Анталия Адриан Манарино, който имаше също тежък мач срещу Роберто Карбалес Баена – 3-6, 6-1, 7-5.