Джон Иснър се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Маями след победа над световния номер 3 Марин Чилич. Американецът елиминира своя съперник след победа със 7-6(0), 6-3 в мач продължил час и 27 минути. Това бе десети двубой между двамата, като Иснър записа едва третата си победа над хърватина.

И двамата тенисисти разчитаха на мощния си начален удар и логично първият сет премина без пробиви. В тайбрека обаче 208-сантиметровият американец бе безпогрешен и спечели сета след категорично 7-0 в своя полза. Вторият сет отново бе доста равностоен, като решаващият момент дойде в осмия гейм, при който Иснър проби и получи възможност да сервира за мача. Американецът бе безкомпромисен при подаването си и с гейм на нула да приключи мача.

В спор за място на полуфиналите той ще срещне корееца Хьон Чунг, който победи с 2-0 сета Жоао Соуса от Португалия. /БГНЕС