Водачът в световната ранглиста Новак Джовокич започна убедително защитата на титлата си на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Джокович отнесе бившия номер 1 в света Хуан Карлос Фереро (Испания) с 6:3, 6:3, 6:1 за 98 минути.

32-годишният испанец изненадващо проби за 2:1, но сърбинът веднага изравни, а в осмия гейм отново проби и това се оказа достатъчно за успеха в първия сет.

Джокович взе рано инициативата във втората част. Той поведе с 3:1 и не допусна изненада.

В третия сет сърбинът дръпна с 5:0 след серия от седем поредни гейма и това се оказа достатъчно за крайната победа.

Във втория кръг Джокович ще срещне победителя от мача между Райън Харисън (САЩ) и Йен-Хсун Лу (Тайван)./ БТА