Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,75 милиона евро.

Номер 3 в схемата Джокович победи петия поставен Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) с 6:3, 6:4 след 96 минути игра, информира Българската телеграфна агенция. Така за място на финала шампионът от миналата година ще срещне победителя в мача между втория Роджър Федерер (Швейцария) и непоставения Миша Зверев (Германия), който е по-късно днес.

След размяна на ранни пробиви Джокович пое контрола върху първия сет, след като спечели за втори път подаването на съперника си в четвъртия гейм. До края на първата част сърбинът нямаше проблеми при собствен сервис и поведе в резултата.

Във втората част Джокович реализира единствения пробив за 3:2. Той пропусна мачбол в деветия гейм при сервис на Дел Потро, но веднага след това затвори мача с третата възможност при собственото си подаване.