Поставеният под номер 2 Новак Джокович (Сърбия) стартира с победа в златната група на турнира по тенис "Мастърс Къп" в Шанхай с награден фонд 4,45 милиона долара.

21-годишният Джокович наниза 8 аса и се справи с аржентинеца Хуан Мартин Дел Порто със 7:5, 6:3 за 1.57 час, за да запише първи успех в кариерата си в надпреварата. "През миналата година при дебюта ми загубих всичките си мачове. Сега нещата започват различно. Надявам се да стигна възможно най-далеч", коментира третият в света Джокович след мача.

Сърбинът стартира уверено и поведе с 4:1, но при 5:3 допусна пробив, след което 20-годишният Дел Потро изравни за 5:5. Джокович обаче отново успя да спечели сервиса на съперника си в 12-ия гейм, с което взе първия сет.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия направи решаващия пробив в осмия гейм на втория сет, след което затвори мача при собственото си подаване. Вторият мач от групата днес между Николай Давиденко (Русия) и Жо-Вилфрид Цонга (Франция) се играе в момента.