Сърбинът Новак Джокович се класира за полуфинала на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като победи с 6:4, 7:6, 6:1 Карлос Моя от Испания в четвъртфинална среща.

2 часа и 18 минути бяха необходими на третият поставен в схемата, за да достигне до успеха. Това е и първи полуфинал на US Open за младия сърбин.

В решителния тайбрейк на втория сет Джокович преживя сет-пойнта и спечели с 9:7, след което пое пълен контрол над съперника си. Моя бе пречупен още в първия гейм на третата част и още един път – в петото и седмото разигравания срещу Джокович.

Сръбският тенисист ще се изправи срещу друг испанец – Давид Ферер, в спор за място на финала. Поставеният под номер 15 в основната схема на състезанието отстрани на полуфинал аржентинеца Хуан Игнасио Чела, като го победи с 3:0 сета. На осминафинал Ферер се разправи и с Рафаел Надал.