Третият в света Новак Джокович (Сърбия) се класира трудно за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид.

Джокович се измъчи срещу румънския квалификант Виктор Ханеску, но все пак продължи напред след 6:7(8), 7:6(6), 3:1 и отказване на съперника му заради контузия.

Двубоят започна с ранна размяна на пробиви, след което се стигна до трайбрек. В него сърбинът, миналогодишен полуфиналист, пропиля аванс от 4:2 и загуби с 8:10 точки.

Във втората част отново се стигна до тайбрек. Джокович взе аванс от 4:1, който успя да задържи до края. Във втория гейм на третия сет 73-ият в света Ханеску почувства болки в аддукторите и поиска медицинско прекъсване. Две гейма по-късно той беше принуден да се откаже след 2:19 часа игра.

За място на четвъртфиналите сърбинът ще играе срещу номер 14 Иво Карлович (Хърватия), който наниза 24 аса, за да победи Робин Сьодерлинг (Швеция) със 7:6(7), 7:6 (8) за 1:50 час.

Номер 6 Давид Ферер (Испания) отпадна във втория кръг след поражение от сънародника си Фелисиано Лопес с 4:6, 6:7(4).

В третия кръг Лопес ще срещне номер 10 Станислас Вавринка (Швейцария), който трябваше да се потруди здраво срещу Филип Колшрайбер (Германия).

Вавринка наниза 15 аса в мача и в крайна сметка успя да стигне до обрат след 3:6, 7:5, 7:6(5) след 2:32 часа игра.