Номер 2 в света Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Полуфиналистът от 2007 и 2008 година Джокович отстрани румънеца Виктор Ханеску, който се отказа заради мускулна травма след 89 минути игра при резултат 6:4, 6:1, 2:3 за сърбина.

24-годишният белградчанин игра много стабилно и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като пласира 27 печеливши удара.

Двубоят започна равностойно, но след 4:4 Джокович взе седем поредни гейма, за да спечели първия сет и да поведе с 5:0 във втория.

Преди началото на третата част Ханеску поиска медицински таймаут заради болки в лявото бедро. Той се върна на корта и изигра пет гейма, след което обаче се отказа.

Така Джокович записа 39-а поредна победа през годината и се доближи на три успеха от рекорда на Джон Макенроу за най-добър старт на сезона от 1984 година.

В третия кръг сърбинът ще се изправи срещу полуфиналиста на "Ролан Гарос" от 2009 година Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).