Номер 4 в света Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Финалистът от 2007 година Джокович победи трудно американския квалификант Джеси Уитън с 6:7(2), 6:3, 7:6(2), 6:4 след 3:28 часа игра.

28-годишният Уитън стартира отлично мача и реализира ранен пробив за 2:1, но в последствие сърбинът обърна до 5:2 с четири поредни гейма.

Джокович не успя да се възползва от шансовете си и американецът стигна до тайбрек, в който Уитън даде само две точки на съперника си, за да поведе изненадващо в резултата.

Във втората част сърбинът отново дръпна с 3:0, но допусна изравняване. В последствие обаче Джокович реализира два поредни пробива и изравни сетовете след 6:3.

В третата част Уитън сервираше за сета при 6:5, но допусна пробив, а в тайбрека Джокович доминираше и го спечели със 7:2 точки.

Сърбинът направи решаващия пробив в срещата в деветия гейм на четвъртата част, след което затвори мача при собственото си подаване.

Двубоят беше белязан от доста грешки и от двамата тенисисти. Джокович допусна 53, а Уитън - 62. В крайна сметка сърбинът показа по-висока класа във важните моменти и продължава напред.