Новак Джокович имаше доста трудности, но все пак успя да победи френския квалификант Пиер-Юг Ербер в първия си мач на Мастърса в Париж.

Квалификантът участваше едва за втори път в основната схема на ATP турнир, след като премина успешно през квалификациите, а в първия кръг шокиращо победи сънародника си Беноа Пер с 6:2, 6:2. Ербер доказа, че го чака добро бъдеще и в двубоя с Джокович, който не бе никак лесен за сърбина.

Джокович победи трудно френски квалификант

източник: БГНЕС

Първият сет бе напълно равностоен като при 5:6 Джокович сервираше за оставане в сета, а съперникът му стигна до два сетбола. Джокера все пак ги спаси, а в тайбрека не допусна изненада – 7:3.

Вторият сет започна със серия от 5:0 за втория в ранглистата, но Ербер не се бе отказал и взе следващите три гейма. При второто си сервиране за мача, Джокович все пак успя да стигне до победата след над 90 минути игра.

В следващия кръг сърбинът ще срещне победителя от мача между Джон Иснър и Михал Пржисиежни.